Wyzwania po pięćdziesiątce

Przełomowych momentów w życiu kobiet jest jak widać wiele. Następny wiąże się z przekroczeniem pięćdziesiątki. Sprawa jest poważna, bo w tym wieku coraz trudniej jest ukryć efekty starzenia, a upływający czas staje się bardziej bezlitosny. Nie oznacza to, że należy złożyć broń – nic z tych rzeczy. Trzeba jednak dobierać środki w taki sposób, aby nie pogorszyć sytuacji i osiągnąć skutki w miarę zadowalające. Wstępem do zmian powinna być konsultacja ze specjalistą medycyny estetycznej. Tych nie brakuje,albowiem usługi te cieszą się nad Wisłą rosnącym uznaniem. Polskie kobiety w każdym przedziale wiekowym stają się świadome własnych potrzeb i chcą się o ich zaspokojenie upomnieć.

Typowe problemy 50-latki są znane. Zmaga się ona z siecią zmarszczek na twarzy oraz na innych częściach ciała, występuje zwiotczenie skóry związane z utratą gęstości czy też opadanie owalu twarzy. Jeśli do tej pory pacjentka nie posiłkowała się żadnymi zabiegami, warto sięgnąć po te najmniej inwazyjne. Fachowcy polecą w takim układzie laser, zabiegi z użyciem komórek macierzystych czy omówione powyżej ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym.

Oczywiście konkretne decyzje trzeba zawsze podejmować indywidualnie. Kluczową rolą lekarza jest precyzyjna ocena kondycji pacjentki i jej potrzeb. Chodzi wszakże o to, by wybrać taką formę terapii, która przyniesie rezultaty optymalne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *