Walka z przebarwieniami

Pokonanie bariery 60. roku życia czyni walkę z czasem jeszcze trudniejszą. Perspektywy sukcesu maleją i panie dochodzą do punktu, w którym trzeba po prostu pogodzić się z losem i uznać, że lata młodości minęły bezpowrotnie. Nie są one jednak skazane na obojętność. W dalszym ciągu powinny dbać o siebie i odżywiać swój organizm (w tym skórę) zgodnie z aktualnymi potrzebami. Do poważnych i nieestetycznych objawów starzenia należy rosnąca liczba przebarwień. Pojawiają się one na różnych partiach ciała –zwłaszcza na rękach, ale również na twarzy. Często towarzyszą im zmiany rozrostowe, takie jak brodawki, włókniaki czy wysyp znamion. Ta ostatnia grupa zasługuje swoją drogą na uwagę natury onkologicznej.

Powodem, dla których skóra zaczyna wyrzucać wymienione zmiany jest przede wszystkim jej mniejsze ukrwienie. Ma to dalsze konsekwencje w postaci słabszego odżywienia oraz dotlenienia tkanek. Sytuację mogą ponadto pogarszać czynniki zewnętrzne. Dlatego zaleca się, aby w tym wieku unikać ekspozycji słonecznej (skórę należy smarować kremami z najwyższymi filtrami UV), a także trzymać się z dala od dymu papierosowego (samo palenie jest oczywiście również niewskazane).

Lekarze mówią jasno, że po sześćdziesiątce warto sięgać po wszelkie preparaty witaminowe, a także te sprzyjające dotlenieniu. Rekomendowane są również witaminy A, C oraz E, mają bowiem właściwości odmładzająco-odżywcze. Skórę należy też natłuszczać, dbając o jej płaszcz lipidowy.

stomatologia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *