Pokonać zmarszczki mimiczne

profhilo zabieg http://szczepienia.net.pl

Kobieta po trzydziestce znajduje się w bardzo ważnym momencie swojego życia i to momencie szalenie specyficznym. Zazwyczaj jest już matką, ma ustabilizowaną pozycję zawodową i solidne wykształcenie. Ciało jednak nie jest odporne na upływ czasu i pewne tego objawy mogą wiązać się z całym naręczem negatywnych odczuć. Są jednak rzeczy, z którymi trzydziestoparolatka musi się pogodzić, ale nie oznacza to, że ma przestać walczyć o swój wygląd. W tym wieku patrząc w lustro można dostrzec na twarzy pierwsze mimiczne zmarszczki. To konsekwencja postępującego z wiekiem wiotczenia skóry, która jest bardzo pracowita i ma prawo się zwyczajnie zmęczyć. Z analiz wynika, że twarz kurczy się nawet 15 tysięcy razy dziennie! Musi to mieć jakieś skutki.

Skurcze sprawiają, że pojawiają się i stopniowo utrwalają linie w okolicach czoła, oczu i ust. Owe linie są zalążkiem zmarszczek, których z wiekiem będzie coraz więcej. Da się jednakże ograniczyć ich rozwój i zatrzeć ślady obecności. Kolejny czynnik negatywny to mniejsza tolerancja na stres i przywołany powyżej zanik kolagenu. Skóra traci wilgotność, a więc staje się bardziej sucha. Jej pierwotny blask oraz gładkość również gdzieś uciekają. Co kobieta może uczynić na własną rękę, aby spowolnić efekty upływu czasu?

Specjaliści są pod tym względem zgodni – należy postawić w pierwszej kolejności na ochronę skóry. Umożliwiają to kremy z filtrami UV (światło słoneczne, choć wspaniałe, nie służy naszej skórze). W kremach powinny się również znajdować preparaty przeciwko wolnym rodnikom. Z kolei na noc zaleca się kremy przeciwzmarszczkowe ze składnikami wspomagającymi odbudowę kolagenu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *