Kolagen ubywa szybko

Jedna z kluczowych substancji odpowiedzialnych za gładkość i jędrność skóry na kobiecej twarzy to kolagen. Można powiedzieć, że to swoisty budulec, który utrzymuje tkanki w zwartej formie. Niestety dość szybko zaczyna zanikać – badania wykazują, że proces ubywania włókien kolagenowych rozpoczyna się już w okolicach 19. roku życia. Wynika z tego, że cerę idealną mają młode dziewczęta. Jak już wiemy i tak jest ona narażona na oddziaływanie takich negatywnych zjawisk jak chociażby trądzik. Trzeba przy tym zaznaczyć, iż redukcja kolagenu jest naturalna i nieuchronna, choć można zmniejszać jej objawy.

układ odpornościowy dentysta w Poznaniu stomatolog piątkowo wybielanie zębów najtaniej!

Stosując specjalne kremy odżywcze oraz maseczki wzbogacone o kolagen, bądź jego pochodne, można sprawić, że skóra zachowa jędrność na dłużej. Bardzo duże znaczenie ma również to, co jemy. Dostarczając organizmowi pożądanych substancji wpływamy także na stan skóry i możemy pobudzić ją do właściwej pracy. Szczególnie zalecane są warzywa oraz owoce, najlepiej z upraw ekologicznych. Zawierają one witaminy oraz mikroelementy, na których skorzysta nasze ciało jako całość – skóra, będąca największym z organów, również.

Właściwe dbanie o skórę będzie znacznie prostsze, gdy w swoich działaniach będziemy się opierać o specjalistyczne doradztwo i fachowe publikacje. Dziś nie ma żadnego problemu z dotarciem do aktualnej wiedzy naukowej.

funkcje.aktualne-mapy.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *