Dla jędrności i blasku

Następny „magiczny”, a przy tym krytyczny próg w życiu kobiet to osiągnięcie i przekroczenie 40. roku życia. Dla sporej części kobiet jest to swoista trauma. Pojawiają się obawy o to, jak będzie wyglądać ich przyszłość. Strach dotyczy wyglądu, kondycji seksualnej (złowieszcza menopauza), a także odbioru przez osoby z otoczenia. Nie da się ukryć, że im dłużej żyjemy, tym bardziej odbija się to na naszej fizyczności. Jeśli kobieca skóra w wieku 30 lat wygląda tak i tak, to po czterdziestce na pewno zmiany zajdą jeszcze dalej. Rodzi się chęć podjęcia starań, aby skutki starzenia ograniczać i opóźniać. Jednym ze sposobów na to są rozmaite zabiegi, a także stosowanie kosmetyków o odpowiedniej recepturze.

Apteki oraz drogerie są pełne preparatów, które mają nadać wysłużonej już skórze blasku i jędrności. Oczywiście nie zawadzi z nich korzystać. Wiele z nich rzeczywiście zawiera składniki, które mogą okazać się pomocne i dać paniom jeszcze nieco dobrego czasu z tkankami w niezłej formie. Odradzamy jednak wiarę w cudowne opowieści, jakimi raczą nas reklamy. Bardziej trwałe i efektywne będą konkretne zabiegi – jak chociażby opisywana w jednym z poprzednich tekstów terapia botulinowa.

Sporo pań boi się inwazyjnych zabiegów. Chcą uniknąć sytuacji, w których efekt będzie gorszy niż stan wyjściowy lub ich wygląd stanie się karykaturalny. Alternatywą są metody naturalne oparte o preparaty pochodzenia organicznego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *